Horní zavětrování slouží k ochraně bočního okraje střechy před větrem a zatékáním vody pod střešní krytinu. Zajišťuje pevné zakončení střechy a chrání její konstrukci před povětrnostními vlivy. Více
Horní závětrování je střešní lemovací prvek určený k ochraně bočního okraje střechy. Jedním okrajem přesahuje na přibližně 10 cm střešní plochy a druhým okrajem kryje boční hranu střechy.
Jeho úkolem je zabránit stržení krytiny větrem a zajistit, aby se voda nedostala pod střešní povrch. Horní závětrování zároveň vytváří čisté a pevné zakončení boční části střechy.
📐 TECHNICKÉ PARAMETRY HORNÍHO ZÁVĚTROVÁNÍ
| Typ | Horní zavětrování |
|---|---|
| Použití | Ochrana bočního okraje střechy |
| Montáž | Na boční okraj střechy, přesah na krytinu cca 10 cm |
| Celková délka | 2000 mm |
| Efektivní krytí | 1900 mm |
| Síla materiálu | 0,45 / 0,50 / 0,55 / 0,60 mm |
| Povrchová úprava | Lesklý nebo matný |
| Barva | Dle vzorníku RAL |
| Prodejní jednotka | Cena za 1 ks |


