Okapní pás – nad okap je určen k ochraně průhledu a stěny budovy před foukáním vody a sněhu mezi plochu střechy a okap. Pomáhá zabránit zvlhčení zdiva a poškození fasády a přispívá k delší životnosti celé stavby. Více
Okapní pás – nad okap se montuje nad okapový systém a slouží k ochraně průhledu a stěny budovy. Zabraňuje zatékání vody a zafoukávání sněhu mezi plochu střechy a okap a pomáhá chránit fasádu před vlhkostí.
Okapní plech zároveň napomáhá správnému odvodu vody ze střechy a přispívá k ochraně konstrukce střechy i dlouhodobé životnosti fasády.
📐 TECHNICKÉ PARAMETRY OKAPNÍHO PÁSU
| Typ | Okapní pás – nad okap |
|---|---|
| Celková délka | 2000 mm |
| Efektivní krytí | 1900 mm |
| Použití | Nad okapový systém (mezi střešní krytinu a okap) |
| Síla materiálu | 0,45 / 0,50 / 0,55 / 0,60 mm |
| Povrchová úprava | Lesklý nebo matný |
| Barva | Dle vzorníku RAL |
| Prodejní jednotka | Cena za 1 ks |


